Czym jest Torun3D.pl?
Torun3D.pl jest serwisem kulturalno-informacyjnym wykorzystującym system wirtualnych panoram. Pomysł na jego realizację zrodził się na początku 2009 roku.

Toruń znany jest w kraju jak i za granicą głównie dzięki toruńskiemu zespołowi staromiejskiemu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO w 1997 r., zaś od 2004 r. Toruń jest też ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO. W 2007 r. toruńska starówka została wpisana na listę 7 Cudów Polski dziennika "Rzeczpospolita”, a Rynek i Ratusz Staromiejski zajęły 3 miejsce w plebiscycie National Geographic Polska na 30 najpiękniejszych miejsc na świecie.

Postacią niemalże legendarną, najczęściej kojarzoną z Toruniem, jest polski astronom Mikołaj Kopernik oraz oczywiście Toruńskie pierniki, które znana są na całym niemal świecie ze swojego wyjątkowego smaku.Toruń3D jest dedykowany wszystkim tym, którzy chcą zobaczyć jak wygląda miasto Kopernika, nie ruszając się praktycznie z domu.

Główną idea Torun3D.pl jest prostota połączona z funkcjonalnością, dlatego też wchodząc na stronę główną widać mapę, na której od razu można "zwiedzać".

Aby usprawnić i uatrakcyjnić przeglądanie mapy miasta serwis został wyposażony w system map OpenStreetMap, dzięki czemu każdy powinien wiedzieć jak poruszać się po "wirtualnym mieście". Oczywiście dla wszystkich tych, którzy mimo wszystko wolą krok po kroku dowiedzieć się jak prawidłowo przemieszczać się po serwisie został utworzony specjalny dział PIERWSZY RAZ TUTAJ?.

W razie problemów w korzystaniu z serwisu należy skorzystać z działu pomocy.

Serwis ma pokazać Toruń nie tylko przez pryzmat zabytków, ale także miejsc czasami zapomnianych lub praktycznie nie odwiedzanych. Sam Toruń jak i jego okolice mogą pochwalić się wspaniałą historią oraz miejscami, które mogą przyciągnąć turystów oraz zwykłych "spacerowiczów".

Dodatkowym smaczkiem może być fakt, że większość panoram wykonana została w 2009 roku i daje to możliwość podglądu niektórych miejsc z perspektywy minionego czasu.
© 2009 - 2022 Wykonanie Michał Rygielski
© 2009 - 2022 Michał Rygielski