Centrum Sztuki Współczesnej - Pokój z kuchnią
08.08.2009
OPIS MIEJSCA
Usytuowany na parterze POKÓJ Z KUCHNIĄ to nowa, wielofunkcyjna przestrzeń warsztatowa, przeznaczona do twórczego działania i wypoczynku; otwarte miejsce dyskusji, koncertów i artystycznych akcji oraz punkt nieformalnych spotkań z przyjaciółmi, a także pracownia edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Dedykowana w całości lokalnej społeczności przestrzeń jest miejscem niebiletowanym – można tu poczytać książkę, napić się kawy, porozmawiać, zagrać w szachy, wspólnie pogotować.

Jest to pierwszy tego typu projekt site specific w Polsce, będący jednocześnie wystawą designu i spełniający funkcje użytkowe. Na unikalny system mebli, zaprojektowany przez znanego designera Tomka Rygalika, składają się między innymi audytorium, przenośna scena koncertowa, która w razie potrzeby zamienić się może w konsoletę dla didżeja lub siedzisko, różne formy sof, stołów i stołków, a także elementy stworzone z myślą o dziecięcej zabawie, np. zjeżdżalnia. Ważną rolę odgrywa również sprzyjająca wypoczynkowi naturalna roślinność.

W POKOJU znajduje się podręczna biblioteczka z książkami, a także kącik gier. Ważnym elementem Pokoju jest KUCHNIA Elżbiety Jabłońskiej, z której korzystać mogą goście podczas organizowanych tu wydarzeń. Umieszczona w nowej przestrzeni instalacja z kolekcji CSW spełnia cele użytkowe oraz integracyjne, przełamując sterylną estetykę architektury galeryjnej i tworząc atmosferę sprzyjającą swobodnej wymianie myśli.

Blog Pokoju z kuchnią: www.pokojzkuchnia.pl
© 2009 - 2024 Wykonanie Michał Rygielski
© 2009 - 2024 Michał Rygielski