Dworzec Toruń Główny
11.10.2009
OPIS MIEJSCA
Dworzec Główny w Toruniu nie jest zlokalizowany jak w innych miastach w centrum lub w jego pobliżu. Znajduje się w kujawskiej części miasta (po przeciwnej stronie Wisły od zespołu staromiejskiego). Hall dworca nie jest wielki i nie robi specjalnego wrażenia. Podobnie jak inne części dworca, a także jego otoczenie, które przypominają krajobraz małomiasteczkowy i nieuporządkowany.

Do centrum miasta dostać się można taksówkami (jeden postój znajduje się między peronami przed głównym wejściem do hallu dworcowego, drugi na zewnątrz dworca nieopodal przystanków autobusowych MZK - trzeba przejść przejściem podziemnym) lub autobusami komunikacji miejskiej.

Wychodząc przejściem podziemnym z dworca trafimy od razu na przystanki autobusowe. Stąd najlepiej wsiąść w autobusy linii 22, 25 lub 27, które dalej przez centrum jadą odpowiednio do wschodniej (22, 25) i północnej (27) części miasta. Wszystkie z nich przejeżdżają przez śródmieście. Cena biletu jednorazowego normalnego dziennego wynosi 2,40 zł (nocny 4,80 zł). Opłata za przewóz bagażu podręcznego, którego suma trzech wymiarów wynosi 120 cm i więcej (m.in.: obrazy, sanki, narty, torby podróżne) lub zwierząt równa jest cenie biletu normalnego za przewóz jednej osoby.

Źródło: www.turystyka.torun.pl
© 2009 - 2024 Wykonanie Michał Rygielski
© 2009 - 2024 Michał Rygielski